NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Актрисата Йорданка Стефанова е носител на наградата "Добри Чинтулов" за 2024 г.
5213
Калейдоскоп

Актрисата Йорданка Стефанова е носител на наградата "Добри Чинтулов" за 2024 г.

Актрисата Йорданка Стефанова е тазгодишният носител на наградата на Община Сливен "Добри Чинтулов", съобщиха от пресцентъра на местната администрация. Тя бе предложена от Съюза на артистите и от Института за изследване на изкуствата при Българска академия на науките (БАН). Призът се връчва за постигнати високи художествени резултати в областта на литературата и изкуството на творци със значителен принос за духовното развитие на Сливен и българската култура. Общо четири бяха подадените номинации за наградата - художникът Велин Динев, д-р Маргарита Дончева – художник, Павел Веснаков – филмов режисьор, сценарист и продуцент, и актрисата Йорданка Стефанова

| 10 Октомври 2024, 12:36 ч.
Актрисата Йорданка Стефанова е носител на наградата
Актрисата Йорданка Стефанова е носител на наградата "Добри Чинтулов" за 2024 г.
Снимка © DFA

Актрисата Йорданка Стефанова е тазгодишният носител на наградата на Община Сливен "Добри Чинтулов", съобщиха от пресцентъра на местната администрация.

Създателят на социалната мрежа "Фейсбук" Марк Зукърбърг записа своя версия на рап парчето Get Low заедно с американския изпълнител Ти-Пейн, предаде Би Би Си.

Така той отбелязва "годишнина от запознанството" със съпругата си Присила Чан. 

Зукърбърг рапира с помощта на Autotune (б.р. процесор за корекция на височината на музикални тонове) парчето, коeто стана хит през 2003 г. в изпълнение на Лил Джон и "Ист сайд бойс".

"Get Low звучеше, когато за първи път срещнах Присила на колежанско парти, така че всяка година слушаме песента на годишнината от запознанството ни", обясни шефът на компанията "Мета" в профила си в платформата "Инстаграм", на която също е собственик. 

Марк Зукърбърг, който е на 40 години, вероятно с ирония определя песента като "лирически шедьовър". Той издаде своето изпълнение под името Зет-Пейн.

Чан определи жеста като

Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

Концертът включва изпълнения на музикален материал, базиран на оригинални композиции на вокалистката, както и на някои джаз и поп класики, принадлежащи на латиноамериканската песенна традиция от ХХ век, съобщават организаторите. Програмата носи името на една от старите популярни мексикански песни „Палома“, датираща от 1954 г. 

Проектът е реализиран в края на миналата година. Кацарова и нейният дългогодишен сценичен партньор, пианистът и композитор Мирослав Турийски, подбират музикалния материал и го разработват в нова и различна звучност в контекста на съвременния джаз. Целта им е песните да звучат съвременно, но

Русенският музей получи като дарение макет на античната и средновековна крепост "Кале Широково", изработен от дървени бъркалки за кафе.

Възстановката е дело на Николай Николов, който се вдъхновява за създаването на творението си от презентация за обекта през месец май тази година, съобщи Силвия Трифонова от музея. 

Така след близо шест месеца и поредица от консултации с водещия русенски археолог на крепостта Деян Драгоев проектът бил готов. За създаването му са използвани повече от 1000 дървени бъркалки за кафе.

Макетът представлява възстановка на късноантичната укрепителна система на крепостта - основна стена с три големи полукръгли кули и дублираща стена, снабдена с плътни триъгълни кули.

Крепостта "Кале Широково" е разположена на 35 км от Русе.

"Тя е направена от големи рустицирани каменни блокове с размери, достигащи повече от два метра

Първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair започва днес.

То ще бъде официално открито от кмета на община София Васил Терзиев, който е патрон на събитието.

В следващите четири дни повече от 70 художници от различни националности ще запознаят посетителите с някои от най-актуалните глобални тенденции в съвременното изкуство чрез разнообразни произведения - картини, скулптури, обекти и инсталации, видео и пърформанс творби.

Изложба във виртуална реалност, лекции и уъркшопове с международни лектори са част от паралелната програма на събитието.

И в трите дни на изложението посетители ще имат възможността да видят изложба във виртуална реалност с произведения на селектирани автори. Ще се провеждат и срещи с художниците, присъстващи на павилионите. 

Слоганът на първото издание на международното изложение за съ

Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана до 5 октомври.

Произведенията са точно 20, подготвяни през последните две години. „Предишната изложба, която правихме с Петринел в nOva art space, беше през септември 2022 г., когато бяха съвсем различни неща с тушова техника. Докато сега всичко като техника е маслен пастел. Изложбата е почти изцяло фигуративна, с различни мотиви, впечатления и сюжети. И си е характерна негова, в типичния му стил“, разказва кураторът.

След като художникът е нарисувал картините, Спартак Атанасов е направил цялостната селекция кои произведения да участват в изложбата. Всички те са правени специално за пространството на галерията.

По думите на куратора предишната изложба била много монохромна,

Тя бе предложена от Съюза на артистите и от Института за изследване на изкуствата при Българска академия на науките (БАН).

Призът се връчва за постигнати високи художествени резултати в областта на литературата и изкуството на творци със значителен принос за духовното развитие на Сливен и българската култура.

Общо четири бяха подадените номинации за наградата - художникът Велин Динев, д-р Маргарита Дончева – художник, Павел Веснаков – филмов режисьор, сценарист и продуцент, и актрисата Йорданка Стефанова.

Носителят на наградата Йорданка Стефанова е родена през 1955 г. в Русе. Завършва актьорско майсторство при проф. Сашо Стоянов във ВИТИЗ „Кръстьо  Сарафов“ през 1980 г. Дебютира в ролята на Албена („Албена“ от Йордан Йовков) в Драматичен театър – Сливен. Работи в Сливенския театър в периода от 1980 г. до 1985 г. Работи в различни театри. От 1986 г. е в Сатиричния театър.

Стефанова има четири номинации за „Аскеер“ за главна женска роля, като два пъти печели наградата. Неколкократно е награждавана от Съюза на артистите. Участвала е в различни филми и сериали, сред които „Господин за един ден“ (1983), „Съседката“ (1988), „Клиника на третия етаж (1999, 2000, 2010), „Приключенията на един Арлекин“ (2007) и „Светото семейство“ (2009).

Вежди Рашидов създава паметник на българския политик Стоян Омарчевски (1885-1941).

По произведението той работи със скулптора Красимир Ангелов, съобщават от екипа на Рашидов.

По думите им идеята е на директора на Сатиричния театър „Алеко Константинов” - Калин Сърменов, който с подкрепата на зрителите е организирал дарителска кампания в театъра. Сърменов е посетил ателието на Вежди Рашидов, за да види паметника, направен първо от глина. Той е разказал, че от детството си се възхищава на делото на Стоян Омарчевски, което незаслужено е останало потънало в дебрите на историята, разказват от екипа на Рашидов.

„Още когато Калин Сърменов ми сподели идеята си за паметника, аз се  вдъхнових за творбата. Длъжни сме пред паметта на големите българи не само да се преклоним, но и да оставим знак за уважение и почит. Късата памет се опитва да обезцени

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия.

Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото.

Първата награда в една от възрастовите групи в категорията за народни танци им е присъдена единодушно от журито на международния фестивал „Звездите на Гардесано“, проведен край най-голямото италианско езеро – Гарда. В категорията са се съревновавали фолклорни състави от пет държави. Фестивалът обединява широк спектър от изкуства – народни танци, джаз пеене, опера, балет, изобразително изкуство, разказа още Петров

Цигуларят Иван Стайков и пианистката Венета Нейнска канят бургаската публиката на закриващия концерт от турнето им "Концерти с история" в Културен център "Морско казино" на 26 август.

В него двамата ще изпълняват произведения за танци от класическата музика, сред които композиции от Йоханес Брамс, Антонин Дворжак и Астор Пиацола, съобщават от пресцентъра на градската администрация и организаторите от "София арт институт".

Иван Стайков свири на старинна цигулка Антонио Галиано от 1809 година, предоставена му от частен колекционер. Прочутите танци от класическата музика ще прозвучат в акомпанимента на забележителната пианистка Венета Нейнска.

В програмата са включени Унгарски танци от Йоханес Брамс, Славянски танц в ми минор от Антонин Дворжак и Румънски танци на Бела Барток. За любителите на тангото е включена и музика от Астор Пиацола.

По традиция музик

Комедията "Семейството" ще се играе във вторник във Велинград, в народно читалище "Васил Левски - 1904", съобщават от културната институция.

В постановката участват Христо Гърбов, Деси Бакърджиева, Васил Драганов и Цветан Николов, а неин автор е Орлин Дяков. Музиката е дело на Пламен Мирчев - Мирона.

Кога съвсем непознати хора могат да създадат семейство? Когато една жена очаква да й предложат брак. Тогава инкасаторът за студената вода може да стане баща, а доставчикът на храна – майка. „Семейството“ е една забавна история, която може да те накара да се смееш, а може би ще отрониш и една сълза, разказват за сюжета организаторите.

Комедията беше представена на втори ноември в Торонто, Канада. 

Държавният културен институт (ДКИ) към Министъра на външните работи на Република България представя международната изложба „Екосъзнание“, организирана в партньорство с Българския културно-информационен център в Скопие (БКИЦ).

Експозицията ще бъде открита в галерия „Мисията“ в София на 12 ноември и ще може да бъде разгледана до 10 януари 2025 г., съобщиха от екипа на ДКИ.

Подбраните произведения от куратора и изкуствовед д-р Ана Франговска, включени в изложбата, са създадени през последните четири сесии на „Международната художествена колония Галичник“ и включват участвали художници в Колонията през изминалите четири години - съвременни творци от осем държави.

Изложбата „Екосъзнание“ бе открита в Българския културно-информационен център в Скопие през юни 2024 г. в присъствието на министъра на външните работи г-н Ив

През 2025 г. Йорданка Стефанова ще празнува своята 70-ата годишнина и 45 години на сцената.

През миналата 2023 г. носител на наградата стана писателят Милен Русков.

Наградата ще бъде връчена на тържествена церемония на 25 октомври в зала „Сливен“ по повод празника на града - Димитровден.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 03:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Калейдоскоп
5213
Калейдоскоп

Актрисата Йорданка Стефанова е носител на наградата "Добри Чинтулов" за 2024 г.

Актрисата Йорданка Стефанова е тазгодишният носител на наградата на Община Сливен "Добри Чинтулов", съобщиха от пресцентъра на местната администрация.Призът се връчва за постигнати високи художествени резултати в областта на литературата и изкуството на творци със значителен принос за духовното развитие на Сливен и българската култура.

| 10 Октомври 2024, 12:36 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Актрисата Йорданка Стефанова е носител на наградата
Актрисата Йорданка Стефанова е носител на наградата "Добри Чинтулов" за 2024 г.
Снимка © DFA

Актрисата Йорданка Стефанова е тазгодишният носител на наградата на Община Сливен "Добри Чинтулов", съобщиха от пресцентъра на местната администрация.

Тя бе предложена от Съюза на артистите и от Института за изследване на изкуствата при Българска академия на науките (БАН).

Създателят на социалната мрежа "Фейсбук" Марк Зукърбърг записа своя версия на рап парчето Get Low заедно с американския изпълнител Ти-Пейн, предаде Би Би Си.

Така той отбелязва "годишнина от запознанството" със съпругата си Присила Чан. 

Зукърбърг рапира с помощта на Autotune (б.р. процесор за корекция на височината на музикални тонове) парчето, коeто стана хит през 2003 г. в изпълнение на Лил Джон и "Ист сайд бойс".

"Get Low звучеше, когато за първи път срещнах Присила на колежанско парти, така че всяка година слушаме песента на годишнината от запознанството ни", обясни шефът на компанията "Мета" в профила си в платформата "Инстаграм", на която също е собственик. 

Марк Зукърбърг, който е на 40 години, вероятно с ирония определя песента като "лирически шедьовър". Той издаде своето изпълнение под името Зет-Пейн.

Чан определи жеста като

Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

Концертът включва изпълнения на музикален материал, базиран на оригинални композиции на вокалистката, както и на някои джаз и поп класики, принадлежащи на латиноамериканската песенна традиция от ХХ век, съобщават организаторите. Програмата носи името на една от старите популярни мексикански песни „Палома“, датираща от 1954 г. 

Проектът е реализиран в края на миналата година. Кацарова и нейният дългогодишен сценичен партньор, пианистът и композитор Мирослав Турийски, подбират музикалния материал и го разработват в нова и различна звучност в контекста на съвременния джаз. Целта им е песните да звучат съвременно, но

Русенският музей получи като дарение макет на античната и средновековна крепост "Кале Широково", изработен от дървени бъркалки за кафе.

Възстановката е дело на Николай Николов, който се вдъхновява за създаването на творението си от презентация за обекта през месец май тази година, съобщи Силвия Трифонова от музея. 

Така след близо шест месеца и поредица от консултации с водещия русенски археолог на крепостта Деян Драгоев проектът бил готов. За създаването му са използвани повече от 1000 дървени бъркалки за кафе.

Макетът представлява възстановка на късноантичната укрепителна система на крепостта - основна стена с три големи полукръгли кули и дублираща стена, снабдена с плътни триъгълни кули.

Крепостта "Кале Широково" е разположена на 35 км от Русе.

"Тя е направена от големи рустицирани каменни блокове с размери, достигащи повече от два метра

Първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair започва днес.

То ще бъде официално открито от кмета на община София Васил Терзиев, който е патрон на събитието.

В следващите четири дни повече от 70 художници от различни националности ще запознаят посетителите с някои от най-актуалните глобални тенденции в съвременното изкуство чрез разнообразни произведения - картини, скулптури, обекти и инсталации, видео и пърформанс творби.

Изложба във виртуална реалност, лекции и уъркшопове с международни лектори са част от паралелната програма на събитието.

И в трите дни на изложението посетители ще имат възможността да видят изложба във виртуална реалност с произведения на селектирани автори. Ще се провеждат и срещи с художниците, присъстващи на павилионите. 

Слоганът на първото издание на международното изложение за съ

Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана до 5 октомври.

Произведенията са точно 20, подготвяни през последните две години. „Предишната изложба, която правихме с Петринел в nOva art space, беше през септември 2022 г., когато бяха съвсем различни неща с тушова техника. Докато сега всичко като техника е маслен пастел. Изложбата е почти изцяло фигуративна, с различни мотиви, впечатления и сюжети. И си е характерна негова, в типичния му стил“, разказва кураторът.

След като художникът е нарисувал картините, Спартак Атанасов е направил цялостната селекция кои произведения да участват в изложбата. Всички те са правени специално за пространството на галерията.

По думите на куратора предишната изложба била много монохромна,

Призът се връчва за постигнати високи художествени резултати в областта на литературата и изкуството на творци със значителен принос за духовното развитие на Сливен и българската култура.

Общо четири бяха подадените номинации за наградата - художникът Велин Динев, д-р Маргарита Дончева – художник, Павел Веснаков – филмов режисьор, сценарист и продуцент, и актрисата Йорданка Стефанова.

Вежди Рашидов създава паметник на българския политик Стоян Омарчевски (1885-1941).

По произведението той работи със скулптора Красимир Ангелов, съобщават от екипа на Рашидов.

По думите им идеята е на директора на Сатиричния театър „Алеко Константинов” - Калин Сърменов, който с подкрепата на зрителите е организирал дарителска кампания в театъра. Сърменов е посетил ателието на Вежди Рашидов, за да види паметника, направен първо от глина. Той е разказал, че от детството си се възхищава на делото на Стоян Омарчевски, което незаслужено е останало потънало в дебрите на историята, разказват от екипа на Рашидов.

„Още когато Калин Сърменов ми сподели идеята си за паметника, аз се  вдъхнових за творбата. Длъжни сме пред паметта на големите българи не само да се преклоним, но и да оставим знак за уважение и почит. Късата памет се опитва да обезцени

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия.

Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото.

Първата награда в една от възрастовите групи в категорията за народни танци им е присъдена единодушно от журито на международния фестивал „Звездите на Гардесано“, проведен край най-голямото италианско езеро – Гарда. В категорията са се съревновавали фолклорни състави от пет държави. Фестивалът обединява широк спектър от изкуства – народни танци, джаз пеене, опера, балет, изобразително изкуство, разказа още Петров

Цигуларят Иван Стайков и пианистката Венета Нейнска канят бургаската публиката на закриващия концерт от турнето им "Концерти с история" в Културен център "Морско казино" на 26 август.

В него двамата ще изпълняват произведения за танци от класическата музика, сред които композиции от Йоханес Брамс, Антонин Дворжак и Астор Пиацола, съобщават от пресцентъра на градската администрация и организаторите от "София арт институт".

Иван Стайков свири на старинна цигулка Антонио Галиано от 1809 година, предоставена му от частен колекционер. Прочутите танци от класическата музика ще прозвучат в акомпанимента на забележителната пианистка Венета Нейнска.

В програмата са включени Унгарски танци от Йоханес Брамс, Славянски танц в ми минор от Антонин Дворжак и Румънски танци на Бела Барток. За любителите на тангото е включена и музика от Астор Пиацола.

По традиция музик

Комедията "Семейството" ще се играе във вторник във Велинград, в народно читалище "Васил Левски - 1904", съобщават от културната институция.

В постановката участват Христо Гърбов, Деси Бакърджиева, Васил Драганов и Цветан Николов, а неин автор е Орлин Дяков. Музиката е дело на Пламен Мирчев - Мирона.

Кога съвсем непознати хора могат да създадат семейство? Когато една жена очаква да й предложат брак. Тогава инкасаторът за студената вода може да стане баща, а доставчикът на храна – майка. „Семейството“ е една забавна история, която може да те накара да се смееш, а може би ще отрониш и една сълза, разказват за сюжета организаторите.

Комедията беше представена на втори ноември в Торонто, Канада. 

Държавният културен институт (ДКИ) към Министъра на външните работи на Република България представя международната изложба „Екосъзнание“, организирана в партньорство с Българския културно-информационен център в Скопие (БКИЦ).

Експозицията ще бъде открита в галерия „Мисията“ в София на 12 ноември и ще може да бъде разгледана до 10 януари 2025 г., съобщиха от екипа на ДКИ.

Подбраните произведения от куратора и изкуствовед д-р Ана Франговска, включени в изложбата, са създадени през последните четири сесии на „Международната художествена колония Галичник“ и включват участвали художници в Колонията през изминалите четири години - съвременни творци от осем държави.

Изложбата „Екосъзнание“ бе открита в Българския културно-информационен център в Скопие през юни 2024 г. в присъствието на министъра на външните работи г-н Ив

Носителят на наградата Йорданка Стефанова е родена през 1955 г. в Русе. Завършва актьорско майсторство при проф. Сашо Стоянов във ВИТИЗ „Кръстьо  Сарафов“ през 1980 г. Дебютира в ролята на Албена („Албена“ от Йордан Йовков) в Драматичен театър – Сливен. Работи в Сливенския театър в периода от 1980 г. до 1985 г. Работи в различни театри. От 1986 г. е в Сатиричния театър.

Стефанова има четири номинации за „Аскеер“ за главна женска роля, като два пъти печели наградата. Неколкократно е награждавана от Съюза на артистите. Участвала е в различни филми и сериали, сред които „Господин за един ден“ (1983), „Съседката“ (1988), „Клиника на третия етаж (1999, 2000, 2010), „Приключенията на един Арлекин“ (2007) и „Светото семейство“ (2009).

През 2025 г. Йорданка Стефанова ще празнува своята 70-ата годишнина и 45 години на сцената.

През миналата 2023 г. носител на наградата стана писателят Милен Русков.

Наградата ще бъде връчена на тържествена церемония на 25 октомври в зала „Сливен“ по повод празника на града - Димитровден.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.